Наше підприємство протягом місяця отримало від одного й того ж постачальника податкові накладні з однаковим порядковим номером. Чи є в цьому порушення та чи виникають ризики для податкового кредиту з ПДВ у покупця?
До переліку обов’язкових реквізитів податкової накладної включено, зокрема, порядковий номер податкової накладної.
Відповідно до п. 6 Порядку заповнення податкової накладної №1307 порядковий номер податкової накладної містить лише цифрові значення (не повинен містити літер чи інших символів).
Облік (нумерація) складених податкових накладних ведеться платником податку на додану вартість у довільних формі та порядку.
Не допускається складання платником податку на додану вартість за однією датою податкових накладних з однаковим порядковим номером.
Окремо зазначимо, що у разі коли платник ПДВ протягом однієї доби склав дві або більше податкових накладних з однаковим номером, друга та наступні податкові накладні з таким номером не можуть бути зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних.
З урахуванням цього можна зробити висновок, що кожен платник ПДВ самостійно обирає період, протягом якого послідовно присвоюються номери податковим накладним. Зокрема, платник ПДВ може щодня починати нумерацію податкових накладних з «1» – порушень в цьому немає. Але протягом одного дня не може бути кількох податкових накладних з однаковим номером.
Слід зауважити, що складання платником ПДВ податкових накладних з однаковими порядковими номерами, але з різними датами складання, помилкою не вважається.
Таким чином, у разі отримання протягом місяця від одного й того самого постачальника кількох податкових накладних з однаковим номером, але з різними датами складання, такі податкові накладні включаються до складу податкового кредиту з ПДВ покупця на загальних підставах за умови їх реєстрації в ЄРПН.
Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ