Оподаткування зарплати практиканта

h4Я є учнем профтехучилища. Мене направили до приватного підприємця для проходження виробничої практики. Чи буде оподаткуватися моя зарплата?
Згідно із вимогами Податкового кодексу України оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб підлягає будь-який дохід, нарахований (виплачений) на користь платника податку протягом звітного податкового періоду.
Відповідно ст. 53 Закону України від 23 травня 1991 року № 1060-ХІІ «Про освіту» із змінами та доповненнями на час виробничого навчання, практики учням і студентам забезпечуються робочі місця, безпечні та нешкідливі умови праці.
П’ятдесят відсотків заробітної плати за виробниче навчання і виробничу практику учнів, слухачів професійно-технічних навчальних закладів направляється на рахунок навчального закладу для здійснення його статутної діяльності, зміцнення навчально-матеріальної бази, на соціальний захист учнів, слухачів, проведення культурно-масової і фізкультурно-спортивної роботи.
Таким чином, при нарахуванні заробітної плати учням (студентам), які проходять практику у приватного підприємця, згідно з вимогами договору, податковий агент, зобов’язаний утримати із суми належної учню зарплати (50%) податок на доходи фізичних осіб за ставкою 15% та сплатити його до бюджету.

Відділ комунікацій Тернопільської об’єднаної ДПІ
ГУ ДФС у Тернопільській області

2 thoughts on “Оподаткування зарплати практиканта

  1. ДФС
    20.03.2015 at 12:28

    Якщо студента на практику направляє вуз, тоді договір заключається між роботодавцем і вузом, єсв – не нараховується.

  2. Олена
    20.03.2015 at 01:41

    З податком на доходи зрозуміло, а що з ЄСВ? Чи потрібно нараховувати та утримувати цей внесок?
    Згідно листа ПФУ від 14.08.2012р.№18973/03-20 на заробітну плату учнів практикантів, які не є найманими працівниками не нараховується ЄСВ і згідно листа від Міністерства Соц.Політики України від 20.08.2012№107/021/150-12 укладання трудового договору безпосередньо з учнями практикантами не передбачено,а тільки договір з ПТУ.
    Чи можливо є якісь нові роз”яснення? Дякую.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


CAPTCHA Image
Reload Image