Цими днями набрав чинності закон України № 219-VIII “Про внесення змін до розділу VIII “Прикінцеві та перехідні положення закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”.
Зазначимо, що у четвер, 12 березня, закон був офіційно опублікований і набув чинності на наступний день, тобто 13.03.2015 року. Цей закон зменшує навантаження на фонд оплати праці, що має сприяти легалізації зарплат.
Враховуючи нові вимоги для застосування понижуючого коефіцієнта, платником повинні виконуватись одночасно такі умови:
а) база нарахування єдиного соціального внеску (ЄСВ), у розрахунку на одну застраховану особу в звітному місяці, повинна збільшитись на 20 і більше відсотків, порівняно з середньомісячною базою нарахування ЄСВ за 2014 рік, у розрахунку на одну застраховану особу;
б) після застосування коефіцієнта, середній платіж на одну застраховану особу в звітному місяці складе не менше, ніж середньомісячний платіж на одну застраховану особу платника за 2014 рік;
в) кількість застрахованих осіб, у звітному місяці, яким нараховані виплати, не повинна перевищувати 200% середньомісячної кількості застрахованих осіб платника за 2014 рік.
Коефіцієнт буде обчислюватися щомісячно. При його розрахунку показники за 2014 рік визначаються на підставі звітності платника ЄСВ. У разі застосування такого коефіцієнта, платник єдиного внеску зазначає про це в звіті.
Платник ЄСВ, що застосував коефіцієнт та не сплатив нарахований єдиний внесок у встановлені Законом терміни, позбавляється права в майбутньому застосувати коефіцієнт до повної сплати такого боргу. Право на застосування коефіцієнта поновлюється з місяця, в якому сплачено борг.
Відділ комунікацій Тернопільської об’єднаної ДПІ
ГУ ДФС у Тернопільській області