З 13 березня набрав чинності Закон “Про внесення змін до розділу VIII “Завершальні і перехідні положення” Закону України “Про збір і облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” відносно зменшення навантаження на фонд оплати праці”.
У 2015 році понижуючий коефіцієнт 0,4 застосовується до ставки ЄСВ у разі виконання платником одночасно наступних умов:
а) база нарахування ЄСВ, з розрахунку на одну застраховану особу, в звітному місяці збільшилася мінімум на 20 %, у порівнянні з середньомісячною базою нарахування ЄСВ платника за 2014 рік;
б) після застосування коефіцієнта середній платіж, на одну застраховану особу, в звітному місяці складе не менше, ніж середньомісячний платіж на таку особу за 2014 рік;
в) кількість застрахованих осіб, в звітному місяці, яким нараховані виплати, не перевищує 200 % середньомісячної кількості застрахованих осіб за 2014 рік. Це не стосується осіб-підприємців і фізичних осіб, які забезпечують себе роботою самостійно.
Коефіцієнт застосовується при нарахуванні зарплати фізичним особам за основним місцем роботи.
При розрахунку коефіцієнта показники за 2014 рік визначаються на підставі звітності по ЄСВ, у разі його застосування, необхідно зробити про це відмітку в звіті.
Важливо зазначити, якщо платник ЄСВ, який застосував понижуючий коефіцієнт і не сплатив нарахований єдиний внесок у встановлені терміни, то він втрачає право в майбутньому застосувати коефіцієнт до повної сплати виниклої заборгованості.
Відділ комунікацій Тернопільської об’єднаної ДПІ
ГУ ДФС у Тернопільській області