При заповненні звітності по акцизу виникають питання, а як ж правильно розділити алкогольні напої по групах. Тож, пропонуємо вашій увазі роз’яснення з даного питання.
Відповідно до роз’яснень наданих Державним комітетом стандартизації, метрології та сертифікації України №2-3/7-4499 від 12.07.2001р., до алкогольних віднесені напої, отримані шляхом спиртового бродіння цукровмісних матеріалів або виготовлені на основі харчових спиртів зі змістом спирту етилового понад 1,2 відсотка об’ємних одиниць, в товарних позиціях 2204, 2205, 2206, 2208 згідно УКТ ЗЕД, а також зі змістом спирту етилового 8,5 відсотка об’ємних одиниць і більше, які вказані в товарних позиціях 2103 90 30 00, 2106 90 згідно УКТ ЗЕД.
Виходячи з вищезазначеного, при заповнені додатку 6 до акцизної декларації, алкогольні напої будуть відображатися таким чином:
– у рядку 1 – лікеро-горілчані напої – лікери, наливки, настоянки, бальзами, аперитиви, коктейлі, десертні напої. Також в цьому рядку відображається і “слабоалкоголка”, зокрема, “Лонгер”, “Бренді-кола”, “Ром-кола”, “Джин-тонік”, “Рево” і ін.;
– у рядку 2 – виноробницька продукція – вина виноградні натуральні, вина натуральні кріплені, шампанські, ігристі, газовані, вермути, бренді, сусло виноградне, коньяки, інші алкогольні напої з винограду, плодів і ягід. Також в цьому рядку потрібно відображати сидр, віскі, ром, джин, текіла, продукти зі змістом спирту етилового 8,5 відсотка об’ємних одиниць і більше і інші товари, які не відносяться до рядка 1;
– у рядку 3 – пиво, у тому числі спеціальне пиво ” BEERMIX”.
Хочемо також зазначити, що безалкогольне пиво не є підакцизним товаром, а для отримання детальнішої інформації щодо акцизного податку звертайтесь у Центр обслуговування платників за адресою: Білецька 1 або за телефоном: 43-46-46.
Відділ комунікацій Тернопільської об’єднаної ДПІ
ГУ ДФС у Тернопільській області