До нас телефонують, у нас запитують…

За якою ставкою оподатковуються проценти, що нараховуються на депозитні вклади у банках?
Доходи у вигляді процентів на депозитний (вкладний) банківський рахунок відносяться до “пасивних”, для яких ставка податку на доходи встановлена у розмірі 20 відсотків. Податок утримує банківська установа.

Чи може підприємець вести справи, пов’язані зі сплатою податків та взаємовідносинами з податковою інспекцією через свого представника?
Стаття 19 Податкового кодексу дозволяє це робити. Представниками платника податків визнаються особи, які можуть здійснювати представництво його законних інтересів та ведення справ, на підставі довіреності, яка має бути засвідчена відповідно до чинного законодавства.
Такий представник, при цьому, користується правами, встановленими для платників податків.

Як скласти запит до Тернопільської податкової інспекції, щоб отримати інформацію, яка є відкритою (для прикладу – про кількість підприємств, загальну сплату податків) ?
Правові засади доступу до публічної інформації визначені Законом № 2939 “Про доступ до публічної інформації”, відповідно до якого запит подається у довільній формі та повинен містити:
-прізвище, ім’я по батькові (найменування) запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер засобу зв’язку (якщо такий є);
– загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит (якщо запитувачу це відомо);
-підпис і дату.
Наказом Мінфіну від 10.03.2015р. № 309 затверджена відповідна форма подання запиту на отримання публічної інформації, що знаходиться у володінні органів ДФС. А інформацію про документи, які знаходяться у володінні ДФС розміщено на офіційному веб – порталі служби (www.sts.gov.ua) та субсайтах її територіальних органів. Запит можна подати поштою (м. Тернопіль, вул. Білецька 1), на електронну адресу: publicinfo1918@ukr.net , факсом : 43-46-00,43-46-34, телефоном 43-46-34, або в усній формі особисто посадовим особам управління реєстрації платників та електронних сервісів Тернопільської ОДПІ.

Бухгалтер нараховує дивіденди засновникам. Чи потрібно з цих сум утримувати військовий збір?
Потрібно, оскільки дивіденди, нараховані на користь фізичних осіб включаються до загального місячного оподатковуваного доходу. Ставка військового збору становить 1,5 %.

Чи потрібно, коли реєструєш в податковій інспекції касовий апарат, документ на приміщення, де він буде встановлений?
Так, потрібно. Адже відповідно до Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО), затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 28.08.2013 № 417 в реєстрації РРО може бути відмовлено, якщо:
– відсутній документ на право власності або інший документ, що дає право на розміщення господарської одиниці, де буде використовуватися РРО.

Чи може підприємець, який оподатковується за спрощеною системою оподаткування і вийшов на пенсію в травні цього року, не платити єдиний соціальний внесок? Якщо так, то з якого місяця?
Так, може. Фізичним особам – єдиноплатникам надано право після виходу і призначення пенсії за віком не сплачувати за себе ЄСВ. Ця пільга виникає з місяця, наступного за місяцем, в якому було отримано статус пенсіонера. Таким чином, якщо підприємець вийшов на пенсію у травні, то за червень даний внесок платити не потрібно.

Для отримання детальних консультацій з цих та інших запитань щодо податкового законодавства звертайтесь у Центр обслуговування платників за адресою: Білецька 1 або за телефонами: 43-46-46 та 43-46-10.

Відділ комунікацій Тернопільської об’єднаної ДПІ
ГУ ДФС у Тернопільській області

2 thoughts on “До нас телефонують, у нас запитують…

  1. ВОЛОДИМИР
    21.02.2016 at 16:02

    ДПС у Тернопільській області

    Як нараховується орендна плата від надання в оренду земельної частки (паю)

    03:05:2012 г.
    Запитання. Я здаю в оренду земельну ділянку сільськогосподарського призначення (пай) бувшому колгоспу. Сума орендної плати дуже мізерна, а керівники орендаря говорять що платити більшу орендну плату не дозволяє закон.
    Роз’ясніть, яким чином нараховується орендна плата від надання в оренду земельної частки (паю)? Чи маю я платити податки з такого доходу?

    Відповідь. Розмір плати за здану в оренду земельну ділянку (пай) визначається договором оренди, але такий розмір має бути не меншим, ніж мінімальна сума орендного платежу, встановлена законодавством з питань оренди землі.
    Зокрема, відповідно до Указу Президента України від 02.02.2002 року №92 „Про додаткові заходи щодо соціального захисту селян – власників земельних ділянок та земельних часток (паїв)” запроваджено плату за оренду земельних ділянок сільськогосподарського призначення, земельних часток (паїв) у розмірі не менше 3 відсотків визначеної відповідно до законодавства вартості земельної ділянки, земельної частки (паю) та поступове збільшення цієї плати залежно від результатів господарської діяльності та фінансово-економічного стану орендаря.
    Базою для визначення мінімального розміру орендної плати за земельну частку (пай) є нормативна грошова оцінка земельної ділянки. Значення нормативної грошової оцінки земель щороку уточнюється на коефіцієнт індексації, який визначається відповідно до законодавства.
    У 2012 році нормативна грошова оцінка земель сільськогосподарського призначення, яка проведена станом на 01.07.1995 р., підлягає індексації станом на 01.01.2012 р. на коефіцієнт 3,2, який визначається виходячи здобутку коефіцієнтів індексації за: 1996 рік – 1,703, 1997 рік – 1,059, 1998 рік – 1,006, 1999 рік – 1,127, 2000 рік – 1,182, 2001 рік – 1,02, 2005 рік – 1,035, 2007 рік – 1,028, 2008 рік – 1,152, 2009 рік – 1,059, 2010 рік – 1,0, 2011 рік – 1,0.
    Постановою Кабінету Міністрів України від 31.10.2011 року №1185 “Про внесення змін до Методики нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів” передбачено, що для врахування змін у рентному доході, який створюється при виробництві зернових культур, до показників нормативної грошової оцінки ріллі, проведеної станом на 1 липня 1995 року (з урахуванням індексації), застосовується коефіцієнт 1,756.
    Приклад розрахунку нормативної грошової оцінки земельної частки (паю):
    – площа ріллі, що припадає на земельну частку (пай) становить 1,4 га;
    – нормативна грошова оцінка 1 га ріллі, що припадає на земельну частку (пай), проведена станом на 1 липня 1995 року становить 10000 грн.
    1. Розраховуємо нормативну грошову оцінку 1 га земельної частки (паю), проіндексовану станом на 01.01.2012 року: 10000 грн. х 3,2 х 1,756 = 56192 грн.
    2. Розраховуємо нормативну грошову оцінку земельної частки (паю) площею 1,4 га, яка слугуватиме базою для визначення мінімального розміру орендної плати за земельну частку (пай): 1,4 х 56192 = 78669 грн.
    Отже, враховуючи викладене, мінімальна сума орендної плати за земельну ділянку (пай) площею 1,4 га має становити 3% від 78669 грн., тобто 2360 грн.
    ПДФО При грошовій формі оплати____________________________________________________________________________________
    –ПДФОПри натуральній оплаті . НАПРИКЛАД, при орендній платі 2360 грн., виплаченій натурою, фізособа одержить сільгосппродукцію_____________________________________________________________________

    Щодо сплати податку, то дохід від надання в оренду земельної ділянки підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 15%. Відповідно до вимог Податкового кодексу України податковим агентом платника податку – орендодавця щодо його доходу від надання в оренду сільськогосподарському підприємству земельної частки (паю) є таке підприємство-орендар.

    +1 #2 Оксана 03.12.2015 20:32
    У мене є пай 1.4 га, який я здаю в аренду.Так, як ми проживаємо в місті ми беремо за пай в грошовому еквіваленті. Я отримала за пай в цьому році 2015 році 1500 гр. Я нерозумію де 2360?
    Цитировать

  2. ВОЛОДИМИР
    15.02.2016 at 18:50

    Приклад розрахунку грошової оцінки паю: площа ріллі, що припадає на земельну частку (пай) становить 1,4 га;
    – нормативна грошова оцінка 1 га ріллі, що припадає на земельну частку (пай), проведена станом на 01.07.1995 р. становить 10000 грн.
    1. Розраховуємо нормативну грошову оцінку 1 га земельної частки (паю), проіндексовану станом на 01.01.2012 року: 10000 грн х 3,2 х 1,756 = 56192 грн.
    2.Розраховуємо нормативну грошову оцінку земельної частки (паю) площею 1,4 га, яка слугуватиме базою для визначення мінімального розміру орендної плати за земельну частку (пай): 1,4 х 56192 = 78669 грн.
    Отже, мінімальна сума орендної плати за пай площею 1,4 га має становити 3% від 78669 грн, тобто 2360 грн. ДПС у Тернопільській області
    – ПРОДОВЖІТЬ РОЗРАХУНОК;
    – При грошовій виплаті . Наприклад, при орендній платі 2360 грн. орендодавець одержить на руки ____________________________________________________________________________________
    – При натуральній оплаті . НАПРИКЛАД, при орендній платі 2360 грн., виплаченій натурою, фізособа одержить сільгосппродукцію_____________________________________________________________________

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


CAPTCHA Image
Reload Image