Як отримати відомості про стан електронного рахунку в СЕА ПДВ?
Інформація про стан електронного рахунку надається ДФС України за відповідним запитом платника один раз на добу шляхом отримання Витягу з системи електронного адміністрування ПДВ (формиJ/F1401204) на запит (форми J/F1301204).
Як відобразити у бухгалтерському обліку рух коштів на рахунку в СЕА ПДВ (системі електронного адміністрування ПДВ)?
Міністерство фінансів України готує зміни до Інструкції про застосування Плану рахунків, які передбачають введення субрахунку до рахунку 31 “Рахунки в банках”, призначеного для обліку коштів на рахунках в системі електронного адміністрування ПДВ.
Як повернути помилково чи зайво перераховані кошти на електронний рахунок в СЕА ПДВ?
Якщо на момент подачі декларації по ПДВ кошти на рахунку у СЕА ПДВ перевищують суму, що підлягає сплаті до бюджету за декларацією, платник має можливість подати заяву про повернення зайвої суми на розрахунковий рахунок платника. В такому випадку Казначейство на підставі поданого ДФС реєстру протягом 5 днів після граничного терміну сплати податкових зобов’язань здійснює відповідне перерахування.
Чи може бути накладений арешт на кошти підприємства у СЕА ПДВ?
Формально така можливість не виключена. У цьому зв’язку ДФС України звернулась до виконавчої служби із проханням утримуватись від напралення постанов про арешт коштів на електронних рахунках платників у СЕА ПДВ до законодавчого урегулювання питання.
Як виправити помилку, якщо помилково на одне постачання двічі оформлено податкову накладну?
У разі складення двох податкових накладних платник має право скласти розрахунок коригування до помилкової (другої) податкової накладної та зареєструвати його у ЄРПН у встановленому порядку.
У витягу з системи електронного адміністрування ПДВ дані про суми ПДВ, сплачені на митниці, не сходяться з данними підприємства, яким чином цю ситуацію можна виправити?
Шляхом Звірки даних – з митницею, ДФС
Як видалити із реєстру помилково зареєстровану податкову накладну, якщо контрагент відмовляється реєструвати розрахунок коригування?
Податківці дійшли висновку про те, що у разі безпідставного складання податкової накладної за відсутності факту здійснення операції з поставки товарів/послуг та/або оплати, розрахунок коригування до такої податкової не може бути виписаний, а сама податкова накладна не підлягає виключенню із реєстру.
“мінус” у витягу з ЄРПН, які подальші дії бухгалтера?
З 1 липня 2015 року, після переведення СЕА ПДВ з тестового режиму у робочий, для можливості реєстрації ПН/РК необхідно буде поповнити електронний рахунок грошовими коштами з поточного рахунку підприємства, або дочекатись збільшення реєстраційної суми за рахунок відображення у системі електронного адміністрування ПДВ зареєстрованих в ЄРПН податкових накладних постачальників (збільшення вхідного ПДВ).
Податкова накладна зареєстрована у ЄРПН з помилковим (“не реальним”) ІПН. Як виправити помилку?
У рамках діючого Порядку реєстрації податкових накладних дане питання не врегульоване. За офіційними роз’ясненнями варто звернутись до ДФСУ.
Як відобразити у звітності за 2015 рік податкові накладні, виписані у 2014 році?
Шляхом подання уточнюючих розрахунків до декларацій з ПДВ відповідних звітних періодів 2014 року. У листі ДФС України від 17.02.2015 №5292/7/99-99-19-03-02-17 “Про податок на додану вартість” сказано: “Платники, які не включили податкові накладні, складені до 1 січня 2015 року, до складу податкового кредиту відповідних періодів, можуть реалізувати своє право на формування податкового кредиту шляхом подання уточнюючих розрахунків.”
На яку дату брати курс валюти для того, щоб виписавати податкову накладну на експорт товару за межі митної території, дату попередньої оплати, дату ВМД чи дату повідомлення про перетин кордону?
Згідно п.187.1. Податкового кодексу України, датою виникнення податкових зобов’язань з постачання товарів/послуг в разі експорту товарів вважається дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства. Попередня (авансова) оплата вартості товарів, що вивозяться за межі митної території України, згідно п.187.11 Податкового кодексу, не змінює значення сум податку, які відносяться до податкових зобов’язань платника податку.
Що робити із не зареєстрованими своєчасно податковими накладними?
Особливості формування податкового кредиту роз’яснено у Листі ДФС України від 17.02.2015 №5292/7/99-99-19-03-02-17 “Про податок на додану вартість”, де, зокрема, сказано: “Платники, які не включили податкові накладні, складені до 1 січня 2015 року, до складу податкового кредиту відповідних періодів, можуть реалізувати своє право на формування податкового кредиту шляхом подання уточнюючих розрахунків.” “Податкові накладні, складені з 1 січня 2015 року, зареєстровані в ЄРПН з порушенням терміну їх реєстрації, визначеного пунктом 201.10 статті 201 Кодексу, але не більше ніж 180 календарних днів з дати їх складання, відносяться до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому податкову накладну зареєстровано в ЄРПН.”
Як відправити податкову накладну неплатнику ПДВ?
Податкові накладні, виписані отримувачу (покупцю) товарів/послуг, який не зареєстрований як платник податку, реєструються в Єдиному реєстрі податкових накладних та не видаються отримувачу (покупцю) товарів/послуг (Згідно п.9 Порядку заповнення податкової накладної (наказ Міністерства фінансів України від 22.09.2014 року № 957 із змінами) .
ПДВ при експорті
Вивезення товарів на експорт – об’єкт оподаткування ПДВ (зг. пп. «г» пyнкту 185.1 ПК). Тaкa операція обкладається нульовим ПДВ та оформлюється податковою накладною (зг. пп. 195.1.1 ПК). Податкова накладна на експортні постачання складається у день виникнeння податкових зобов’язaнь, тобто на дaту складання митної декларації, щo зacвідчує факт перетину товарaми митного кордону України (зг.п. 187.1 ПК). Отримана вiд нерезидента передоплата (аванс) зa експортні товари не змінює cуми зобов’язань з ПДВ для експортера, тобто податкову накладну на дату авансу не складають (зг.п. 187.11 ПК).
Які особливості розрахунку ліміту по формулі у разі здійснення експортних операцій 1) по нульовій ставці; 2) по пільговій ставці без ПДВ
Оскільки у зареєстрованих податкових накладних на здійснення експортних операцій суми ПДВ відсутні чи дорівнюють 0, такі податкові накладні не впливають на результат розрахунку по формулі.
Протягом скількох днів з моменту оплати платник має отримати податкову накладну?
Чинне законодавство не містить норми щодо термінів надання (отримання) податкової накладної контрагентом.
Як правильно заповнити коригування податкової накладної при зміні одиниці вимірювання?
У разі складання розрахунку коригування з метою виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, не пов’язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, в розрахунку коригування зазначаються виправлені дані. (Абз. 5 п. 21 Порядку заповнення податкової накладної, наказ МФУ від 22.09.2015 р. № 957 із змінами). За додатковими роз’ясненнями звертайтесь до ДФСУ.
Як враховується податковий кредит при оплаті готівковими коштами (чек до 240 грн) при електронному адмініструванні ПДВ?
Суми ПДВ, що згідно п. 201.11 Податкового кодексу включаються до податкового кредиту без отримання податкової накладної на підставі чеків, які містять суми такого ПДВ, впливають на результат діяльності платника, задекларований у податковій декларації з ПДВ відповідного періоду, на підставі якої здійснюється розрахунок з бюджетом з електронного рахунку платника податку у СЕА ПДВ.
Як правильно робити запити про зареєстровані накладні?
Запит щодо отримання відомостей з Єдиного реєстру податкових накладних за формою J/F1300103 дає можливість отримати відомості: 1) про податкові накладні та/або розрахунки коригування, зареєстровані на певну дату – для цього необхідно проставити відмітку біля поля “ПН/РК видані та отримані платником податку, зареєстровані в ЄРПН”, вказати обрану дату та проставити відмітку(и) “видані” та/або “отримані”; 2) про конкретні податкові накладні/розрахунки коригування за списком – для цього необхідно проставити відмітку біля поля “За списком” та внести відповідні реквізити ПН/РК у таблицю. Для отримання разом з витягами файлів документів необхідно поставити у запиті відмітку біля поля “Отримати файли документів (ПН/РК) з ЄРПН”.
Запит/Витяг на отримання реквізитів рахунку та відомостей про стан рахунку СЕА ПДВ – чи є необхідність робити запити до 01.07.2015?
У програмі M.E.DOC IS є можливість відправки Запиту щодо отримання реквізитів рахунку та відомостей про стан рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ та суми податку, на яку він має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (форми J/F1301204), на який буде отримано відповідний Витяг форми J/F1401204. Рішення щодо необхідності відправки запиту приймається платником самостійно
Чи потрібно писати адресу іноземного покупця в податкових накладних на експорт?
Згідно Порядку заповнення податкової накладної (наказ МФУ від 22.09.2015 р. № 957 із змінами), у разі складання податкової накладної на здійснення операцій з вивезення товарів за межі митної території України у рядку „Місцезнаходження (податкова адреса) покупця” зазначається країна, в якій зареєстрований покупець (нерезидент)
Чи буде “обнулено” інформацію про стан рахунку у СЕА ПДВ на 01.07.2015?
Згідно п.11 Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість (Постанова КМУ від 16.10.2015 р. № 569), показники, що входять до формули обчислення суми податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Реєстрі, обліковуються в розрізі платників податку наростаючим підсумком: з 1 лютого 2015 р. – для платників, що зареєстровані платниками податку до 1 лютого 2015 р.; з дати реєстрації платником податку, зазначеної у реєстрі платників податку, – для платників, що зареєстровані платниками податку після 1 лютого 2015 року. Крім того, прес-служба ДФС у повідомленні від 04.12.2014 року “Основні правила роботи системи електронного адміністрування ПДВ” зазначила, що кожен з показників реєстраційної суми обчислюватиметься наростаючим підсумком протягом всього періоду діяльності платника ПДВ до моменту анулювання його реєстрації
В уточненій декларації з ПДВ невірно вказане значення рядка 9.1. Чи потрібно виправити і як?
У новому Уточненому розрахунку податкових зобов’язань з ПДВ повторити дані із попереднього Уточнюючого розрахунку і правильно відобразити рядок 9.1
Податкова накладна виписана неплатнику ПДВ і зареєстрована в ЄРПН с запізненням.Чи необхідно сплачувати штраф за несвоєчасну реєстрацію ПН?
Ні. Податковим кодексом передбачені штрафи за порушення термінів реєстрації в ЄРПН лише тих податкових, які підлягають наданню покупцям – платникам податку на додану вартість, та розрахунків коригування до таких податкових накладних (ст.120-прим ПКУ)
Як врахувати переплату ПДВ за грудень 2014 року у 2015 році?
Суми помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань з податку на додану вартість станом на 1 липня 2015 року автоматично збільшують суму податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні / розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначену пунктом 200 1.3 статті 200 1 цього Кодексу. На суму такого збільшення: зменшується сума, задекларована до сплати до бюджету звітного періоду або збільшується сума від’ємного значення, задекларована в звітному періоді; помилково та/або надміру сплачені грошові зобов’язання з податку на додану вартість вважаються погашеними (п.9² Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого Постановою КМУ від 16.10.2015 р. № 569).
Який вид договору необхідно вказувати у рядку “Вид цивільно-правового договору” розрахунку коригування
У заголовній частині розрахунку коригування необхідно вказати, до якої податкової накладної і по якому договору вносяться зміни. У формі розрахунку також передбачено рядок “Вид цивільно-правового договору”, у якому необхідно вказати договір, на підставі якого здійснюється коригування.
Чи можна включити до складу податкового кредиту звітного місяця ПДВ за податковою накладною, виписаною в останній день звітного періоду та зареєстровану у наступному місяці протягом 15 днів з дати виписки?
Якщо податкова накладна, виписана у останній день звітного місяця, була зареєстрована своєчасно, протягом 15 днів із дати виписки, вона включається до складу податкового кредиту звітного місяця.