Я приватний підприємець, платник єдиного податку III групи. Здійснюю перевезення пасажирів «таксі». Чи потрібно мені застосовувати касовий апарат з липня 2015 року?
Внесеними змінами до Податкового кодексу України, платники єдиного податку третьої групи з 01 липня 2015 року та платники єдиного податку другої групи з 01 січня 2016 року повинні застосовувати реєстратори розрахункових операцій.
Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачено, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані, зокрема, проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій.
Розрахунковий документ – документ встановленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів, купівлі-продажу іноземної валюти, надрукований у випадках, передбачених цим Законом, і зареєстрованим у встановленому порядку реєстратором розрахункових операцій або заповнений вручну.
Реєстратор розрахункових операцій – пристрій або програмно-технічний комплекс, в якому реалізовані фіскальні функції і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з купівлі-продажу іноземної валюти та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг). До реєстраторів розрахункових операцій відносяться: електронний контрольно-касовий апарат, електронний контрольно-касовий реєстратор, комп’ютерно-касова система, електронний таксометр, автомат з продажу товарів (послуг) тощо;
Електронний таксометр – реєстратор розрахункових операцій, який додатково забезпечує попереднє програмування тарифів за проїзд та облік вартості наданих послуг з перевезень пасажирів.
Із моделями електронних таксометрів можна ознайомитися у Державному реєстрі реєстраторів розрахункових операцій, затвердженого Наказом ДФС України від 27.04.2015 № 302.
Таким чином, фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку третьої групи, які здійснюють перевезення пасажирів, у машинах-таксі, при розрахунках готівкою зобов’язані з 1 липня 2015 року застосовувати належним чином зареєстровані реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій.
За детальними консультаціями щодо введення в експлуатацію та технічного обслуговування РРО, в тому числі електронних таксометрів, можна отримати у центрах сервісного обслуговування міста Тернополя:
- ТОВ ОЦСО “Теркон” – пр-т. Злуки 1, тел. 52 41 22. (e-mail: terkon@ukr.net);
- ТОВ ”Надзбруччя Cервіс” – вул. С.Крушельницької, 18, тел. 43 05 88,
(e-mail: office@nzs.te.ua, www.nzs.te.ua);
- ТОВ “Іріда плюс”–пр-т. С. Бандери 45, тел. 51 54 85;
- ПМП “Хелена”– вул. Камінна 6, тел. 52 34 94 (e-mail: office@helena.te.ua).
- ПП «Інтер-Сервіс» вул. Бродівська, 47, тел. 22 36 17, а також звернутися у Центр обслуговування платників Тернопільської ОДПІ або зателефонувати: 43-46-10, 43-46-46.
Відділ комунікацій Тернопільської об’єднаної ДПІ
ГУ ДФС у Тернопільській області