Корисно знати для «спрощенців»

Платниками єдиного податку відповідно до п. 4 частини першої статті 4 Закону про ЄСВ є, зокрема, фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування.

Єдиний внесок для фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, нараховується на суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановлені Законом про ЄСВ. При цьому, сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску (п 3 частини першої статті 7 цього Закону).
Відповідно до частини одинадцятої статті 8 зазначеного Закону (у редакції, чинній до 01.01.2016р.) єдиний внесок для фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, у 2015 році встановлено на рівні 34,7% визначеної п 3 частини першої статті 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску.
Зазначимо, що граничний термін сплати єдиного внеску такими особами закінчився 19.01.2016 року.
«Спрощенці» сплачують єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що наступає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.
Звітність – 2015. Фізичні особи – підприємці, котрі застосовують спрощену систему оподаткування, формують та подають самі за себе до фіскальних органів звіт один раз на рік до 10 лютого року, що настає за звітним періодом. Звітним періодом для них є календарний рік.
Тернопільська ОДПІ нагадує також, що з 1 січня 2016 року розпочалась кампанія декларування доходів громадянами за 2015 рік. Консультації, тренінги, надання практичної допомоги – у Центрі обслуговування платників за адресою: вул. Білецька, 1, телефон: 43-46-10.

Відділ комунікацій Тернопільської ОДПІ

One thought on “Корисно знати для «спрощенців»”

  1. Хто повинен сплачувати земельний податок(власник чи орендатор),якщо зем.ділянка використовується орендатором ,але договір аренди земельної ділянки підписаний,але незареєстрований,а орендатор знаходиться на фіксованому податку?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


CAPTCHA Image
Reload Image